Su kuo galima šauniai papuošti stalą?

Jei rengiate vaišes svečiams, nepamirškite, jog geras vakarėlio įspūdis tiesiogiai priklauso ne tik nuo patiekalų gausos, jų gardumo, bet ir nuo to, kaip sėkmingai būsite serviravę stalus. Subtilų šeimininkės estetinį skonį akivaizdžiai pademonstruoja ne tik žavingai atrodančios ir prie staltiese priderintos gėlių puokštės, spalvingos dekoratyvinės žvakės, bet ir išvaizdžios servetėlės ant stalo.

Kas yra laikoma pagrindiniais vaišių stalo akcentais?

Jei norite išvengti nepatogumo prieš svečius, vidury vaišių stalo jokiu būdu nestatykite aukštų žvakidžių ir gėlių puokščių, nes priešingu atveju jos užstos vienas prieš kito pasodintų žmonių veidus. O pagrindiniais pokylio stalų akcentais drąsiai galima pavadinti staltieses ir servetėles. Kaip teigia stalų serviravimo žinovai, staltiesė ir servetėlės turėtų būti iš to paties audinio. Negalima pamiršti ir to, kad servetėlės privalo būti priderintos prie staltiesės. Jas dera padėti prie kiekvieno ant stalo pastatyto lėkščių komplekto, kas reiškia, jog kiekvienam svečiui priklauso gauti servetėlę.

Kokio ilgio turėtų būti staltiesė, kad svečiams paliktų gerą įspūdį?

Kaip ten bebūtų, aišku viena, jog kuo ilgesnė staltiesė, tuo gražiau ir iškilmingiau ji atrodo. Ilgi staltiesės pakraščiai leidžia suformuoti stilingas ir elegantiškas klostes, kas padeda sukurti prabanga dvelkiančią atmosferą. O šiaip yra manoma, jog staltiesės pakraščiai nuo stalo paviršiaus į šonus turi būti pasvirę ne mažiau penkiolikos centimetrų, tik tada ji gali atrodyti nepriekaištingai užtiesta.

Ką gražaus galima sukurti iš stalo servetėlių?

Dažniausiai iš servetėlių būna išlankstomos visokiausios dekoratyvinės figūros, kad stalas atrodytų kuo puošniau. Popierinės servetėlės kainuoja pigiau, tačiau jos netinka tokiems iškilmingiems pobūviams, kaip vestuvės, krikštynos ar jubiliejinės sukaktys. Tokioms vaišėms tinka tik standžios medžiaginės servetėlės, nes jos demonstruoja nuoširdžią šeimininkų pagarbą pobūvio svečiams. 

Tarp kitko, ant stalo pastatytų žvakių spalvą verta derinti prie servetėlių spalvos. Pagal stalo etiketo taisykles servetėles priklauso tiesti per pusantro centimetro nuo stalo krašto, o servetėles pakraštys turi lygiuotis su stalo kraštu. O nuo servetėlės pakraščio į vidinę stalo pusę galima padėti pagrindinę seklią užkandžių ar deserto lėkštutę.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomarketingas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt
Scroll to Top