Ar galima turėti terasą, jei gyvename bute?

Lina/ 28 liepos, 2021/ Architektūra/

Balkonas yra pastato dalis ir išsikiša iš priekio. Pats balkonas yra kilęs iš Renesanso laikų Italijoje ir gali būti balkonas uždaras ir atidarytas. Uždari balkonai kartais apima kelis aukštus ir sudaro kambario dalį. Šis balkonas vadinamas erkeriu. Visą pastatą juosiantis balkonas vadinamas galerija. Atvirus balkonus dažniausiai supa turėklai, kurie suteikia ne tik gražų vaizdą, bet skirti ir saugumui užtikrinti.

Sunku nustatyti, kada atsirado ir pradėtas naudoti balkono stiklas, tačiau manoma, kad šis naujas balkono apdailos būdas atsirado prieš kelis šimtmečius, o anksčiausi stiklo darbai buvo atlikti naudojant medinius rėmus. Vėliau, kai pasirodė ir plastikinis rėmas, žmonės ėmė kolektyviai dėti stiklą ant balkono langų ir rėmų, kartais net ir grindų. Stiklinio balkono paskirtis – ne tik būti gražiu, bet ir išlaikyti namo šilumą.

Jei norite terasos, bet gyvenate bute ir galvojate, jog tai neįmanoma, palikite šį klausimą mums ir mėgaukitės gražia terasa namuose. Mus galite rasti čia https://terasustatyba.lt/balkono-terasos/.

Balkonas tai ne paprasta vieta, jame gali būti net ir mini terasa

Šiltuoju metų laiku erdvė gryname ore tampa ypač svarbi. Mažas balkonas gali būti puiki rami oazė puodeliui kavos ar skaityti knygą, o didelė lauko terasa bus gera vieta priimti svečius. O jei mes jums pasiūlysime balkone įrengti terasą? Jei patikėsite visus darbus profesionalams, balkono terasos įrengimas nėra toks sudėtingas, kaip atrodo!

Neretai balkonas asocijuojasi su šaltomis betoninėmis grindimis ir skalbinių virvėmis. O štai medinės grindys ir patogūs krėslai, tai – terasa. Balkonų atnaujinimui ar įrengimui būtų galima pasisemti nemažai idėjų iš terasų įrengimo principų. Įrengus jaukias ir malonias vaikščioti medines grindis, balkone galima pasistatyti skėtį nuo saulės ir minkštus krėslus, sofą ar, jei leidžia balkono dydis, gultus deginimuisi. Balkono terasa leis mėgautis grynu oru net ir gyvenant bute, čia bus jauku pusryčiauti savaitgaliais ar vakarais skaityti knygą.

Kaip įrengiama terasa balkone

Terasos įrengimo balkone principas yra toks pat kaip terasos įrengimas ant namo stogo ar garažo. Terasos plokštė jau turi tvirtą pagrindą, todėl balkono terasos montavimas bus greitesnis – pagrindo statyti nereikia, nes jis jau yra pačiame balkone. Patvarios medžio-plastiko kompozicinės plokštės arba natūralaus medžio plokštės (pušies, maumedžio, egzotinės ir medienos) gali būti naudojamos balkonų terasoms įrengti. Naujos grindys yra ne tik patogesnės vaikščioti, bet ir slepia grindų nelygumus ir suteikia balkonui naują išvaizdą!

Žinoma, pagrindinis dalykas yra stiklo langas, kuris suteikia jūsų terasai ne tik gražų vaizdą, bet ir galimybę terasa naudotis žiemą. Terasos pliusas yra tas, jog langai pilnai atsiveria ir jausmas yra toks, kad pietaujate ne namuose, o kavinėje.

Žinoma, kaip ir bet kokiai terasai, taip ir terasai balkone reikia papuošimų, dėl to geriausia rinktis didelius augalus, kurie primintų lauką. Žinoma, jie negali užstoti saulės spindulių, nes tuomet reikės dirbtinio šviesos šaltinio.

Nepamirškite servetėlių ir žvakių,lauko gėlių ar vainikų, kurie suteiks žavesio bet kuriai terasai.